Showing all 3 results

Show sidebar
نمایش محصولات 9 24 36

بهار به معنای بیرون آوردن وسایل باغی از داخل انباری است که شامل شلنگ باغ شما نیز می شود. اگر به دنبال یک شلنگ جدید باغ هستید، ممکن است ندانید که به چه نوعی احتیاج دارید. در هنگام خرید شیلنگ آب باغبانی ویژگی های مختلفی وجود دارد که می توانید به جستجوی آنها بپردازید، اما با کمک مشاورین متخصص تهرانی مارکت می توانید بهترین شیلنگ را برای آبیاری چمن و باغ خود پیدا کنید.

شیلنگ آب باغبانی چیست؟

شیلنگ آب باغ، یک شیلنگ انعطاف پذیر است که برای انتقال آب استفاده می شود. تعدادی اتصال متداول برای انتهای شیلنگ مانند سمپاش و آب پاش (که برای تمرکز آب در یک نقطه یا پخش آن در یک منطقه بزرگ استفاده می شود) استفاده می شود. شیلنگ ها معمولاً به شاخه شیلنگ یا شیر متصل می شوند.

شیلنگ های آب باغچه معمولاً از لاستیک مصنوعی اکسترود شده یا پلاستیک نرم ساخته می شوند که غالباً با تارهای داخلی الیاف تقویت می شوند. لایه بیرونی آنها باعث کشش آنها در کنار درختان و سایر موانع می شود. شیلنگ های باغداری نیز به طور کلی به اندازه کافی سخت هستند که می توانند در برابر تراشیدن سنگها مقاومت کنند و می توان بدون آسیب و نشت بر روی آنها قدم گذاشت.

شیلنگ باغ معمولی می تواند با اتصالات در دیگری متصل شود که به شما امکان می دهد چندین شلنگ آب باغ را از انتهای یکدیگر به هم متصل کنید تا طول کلی آنها افزایش یابد. واشر شلنگ برای جلوگیری از نشت استفاده می شود.

بیشتر شیلنگ های آبیاری باغ برای استفاده با آب گرم درجه بندی نشده اند. حتی ترک شلنگ های خاص در معرض آفتاب در هنگام فشار، می تواند باعث ترکیدن آنها شود. شیلنگ هایی که برای حمل آب آشامیدنی استفاده می شوند معمولاً از پلیمرهایی ساخته شده اند که مواد مضر را به داخل آب آشامیدنی منتقل نمی کنند.


شیلنگ آبیاری کشاورزی


کاربرد شیلنگ آب باغ

همانطور که از نام آن پیداست، شیلنگ های باغ معمولاً برای انتقال آب برای باغبانی، مراقبت از چمن و سایر اهداف محوطه سازی استفاده می شود. همچنین از این شیلنگ ها برای تمیز کردن وسایل از جمله وسایل نقلیه، تجهیزات، نمای خارجی ساختمان در فضای باز استفاده می شوند.

چگونه بهترین شیلنگ باغ را انتخاب کنیم

شیلنگ آب باغبانی یک قطعه ساده از تجهیزات باغبانی است. شلنگ باغی که نشت می کند، سفت است یا کشیدن آن سنگین است، می تواند واقعاً ناامیدکننده باشد. در انتخاب یک شیلنگ آب باغبانی به چه نکاتی باید توجه کرد:

اتصالات شیلنگ یا کوپلینگ از پلاستیک یا برنج ساخته شده است و همان چیزی است که شیلنگ را به شیر آب متصل می کند. اتصالات پلاستیکی معمولاً ارزان تر هستند، در حالی که اتصالات برنجی گران تر ، ماندگاری بیشتری دارند و عملکرد بهتری دارند.

می توانید شیلنگ های ارزان قیمت را با کوپلینگ های آلومینیومی، فلزی مهر و موم شده یا پلاستیکی تهیه کنید، اما برنج از دوام بالاتری برخوردار است. نوعی اتصال را با شکل هشت ضلعی تهیه کنید تا در صورت لزوم بتوانید با استفاده از انبردست اتصال را شل کنید.

اگر یک اتصال آلومینیومی را خیلی طولانی به یک شیر برنجی متصل کنید ، یک واکنش شیمیایی به نام “خوردگی گالوانیک” ممکن است دو فلز را با هم جوش دهد و شما هرگز نمی توانید آن لوله را از شیر خارج کنید. با جدا كردن شلنگ پس از هر بار استفاده یا استفاده از كوپلینگ پلاستیكی بین این دو فلز، از بروز این مشكل جلوگیری كنید.

یک شلنگ معمولی باغ دارای قطر 1/2 اینچ ، 5/8 اینچ یا 3/4 اینچ است. هرچه قطر بیشتر باشد ، شلنگ شما آب بیشتری تحویل می دهد. همچنین باید طول را در نظر بگیرید زیرا شیلنگ می تواند از 10 فوت تا 100 فوت یا بیشتر باشد. انتخاب طول مناسب واقعاً به فاصله شیر آب و منطقه ای که آبیاری خواهید کرد برمی گردد. اگر باغ شما فقط 20 فوت فاصله دارد به 100 فوت شلنگ نیاز ندارید. در صورت نیاز به آبیاری گاه گاهی در مسافت های طولانی ، می توانید شیلنگ های کوچکتری را نیز متصل کنید.

درجه فشار شیلنگ را بررسی کنید تا درجه فشار ترکیدگی بالاتر از 350 PSI باشد. هرچه درجه فشار ترکیدگی بالاتر باشد، اگر کسی در حالی که از شیلنگ استفاده می کنید و پر است، از آن عبور کند، احتمال نشتی کمتر خواهد بود.

در مناطقی که احتمال یخ زدگی وجود دارد، به دنبال رتبه بندی هوای سرد نیز باشید؛ بنابراین می دانید که آیا این شلنگ می تواند از یخ زدگی آب در داخل خود دوام بیاورد. قرقره شلنگ راهی عالی برای ذخیره شیلنگ خود به گونه ای است که از گره خوردن جلوگیری می کند.

چگونه از شلنگ آب باغبانی خود مراقبت کنیم

پیچ و تاب شیلنگ را کنترل کنید. برای جلوگیری از ایجاد لغزش در شلنگ باغداری خود ، آن را نکشید تا صاف شود. در عوض، به عقب برگردید و آن را باز کنید.

برای ذخیره سازی مناسب شیلنگ برای فصل بعدی، حتما آب را از داخل آن خارج کنید. به این ترتیب هیچ آبی در داخل وجود ندارد که بتواند در دمای سرد زمستان منبسط و منفجر شود. برای جلوگیری از قوز شدن، شلنگ باغ خود را به یک آویز یا حلقه گرد و پهن آویزان کنید. هرگز فقط از میخ یا قلاب نازک استفاده نکنید زیرا باعث چین خوردگی شلنگ می شود.

ازدیگر نکات نگهداری شیلنگ آب باغچه این است که آنها را روی بتن نیندازید و یا آنها را روی مسیر مخصوص عبور و مرور قرار ندهید!

انواع شیلنگ آبیاری باغبانی

شیلنگ پی وی سی

شیلنگ آب pvc که معمولاً یکی از کم هزینه ترین شیلنگ ها است ، با استفاده از نخ بافته شده، تقویت می شود تا آن را محکم و با دوام کند، بنابراین برای اتصال به آب پاش هایی که ممکن است آب آنها را در تمام طول روز با یک تایمر روشن بگذارید، خوب است. آنها معمولاً سفت و سخت پیچیده می شوند. از جمله شیلنگ هایی که از جنس پی وی سی ساخته می شوند، می توان شیلنگ آبیاری شفاف نخدار و شیلنگ آبیاری خرطومی را نام برد.

شیلنگ های پلی اورتان

استفاده از یک شلنگ پلی یورتان سبک است و آنقدر انقباض نمی یابد اما کمی سفت است. شیلنگ های پلی اورتان کششی هستند و استفاده از آنها برای آبیاری سریع به طور منظم در پاسیون ، گلخانه یا در کنار باغ سبزیجات، مناسب است.

شلنگ های لاستیکی

یک شلنگ آبیاری لاستیکی درجه ساختمانی هرچند سنگین باشد، عمر طولانی دارد و مقاومت خوبی در برابر ضربه دارد در حالی که انعطاف پذیر است. اما در صورت مالش بیش از حد، بر روی بتن اثرات برجستگی ایجاد می کند.

شیلنگ فلزی

شیلنگ باغبانی فلزی را به راحتی می توانید به هر کجا که نیاز دارید در باغ ببرید. اگر شلنگ در آفتاب گرم شود، سریعتر از سایر مواد خنک می شود. زمانی که به گوشه ها یا ترک های سنگفرش برخورد می کند، شما می توانید مانند تازیانه آن را از جا خارج کنید. به دلیل باریک تر بودن قطر شلنگ ، میزان انتقال آب کمتر است، اما می تواند یک منبع آب پاش را تأمین کند.

مقایسه شیلنگ های باغ لاستیکی و پی وی سی

شیلنگ ها معمولاً با لاستیک یا وینیل یا ترکیبی از این دو ساخته می شوند. شیلنگ های وینیل بسیار سبک وزن و کم هزینه هستند و برای آبیاری سبک نیز به خوبی کار می کنند ، در حالی که یک شیلنگ لاستیکی سنگین تر و سخت تر از یک وینیل است ، اما با دوام طولانی مدت در شرایط آب و هوایی سخت آن را جبران می کند. شیلنگ های لاستیکی همچنین توانایی کنترل آب گرم را دارند.

برخی از شیلنگ ها با ترکیبی از لاستیک و وینیل ساخته می شوند. این شلنگ های ترکیبی قیمت کمتری نسبت به لاستیک خالص دارند اما هنوز انعطاف پذیری و دوام زیادی را حفظ می کنند. همچنین می خواهید از لایه های شلنگ مطلع شوید. هر چقدر بیشتر شلنگ باشد ، شلنگ قوی تر است. شیلنگ های خانگی به طور معمول از 1 تا 6 لایه هستند و بعضی اوقات برای محافظت بیشتر می توانند یک لایه مشبک در خارج داشته باشند.

قیمت شیلنگ آب باغبانی

قیمت فروش شیلنگ باغبانی به موارد مختلفی بستگی دارد. از جمله این موارد می‌توان به کیفیت و مرغوبیت، برند تولید کننده، طرح و اندازه، قطر شیلنگ و نوع خرید مصرف کننده اشاره کرد. شما می‌توانید با مشاورین تهرانی مارکت تماس بگیرید تا از قیمت روز شیلنگ باغبانی و شیلنگ معمولی آب اطلاع پیدا کنید و در صورت تمایل اقدام به خرید شیلنگ آب باغ نمایید.

02133918749

02133918748

09124484734