09124484734
02133918748
02133918749

بست فلزی

بست لوله یا بست شلنگ hose clamp وسیله ای است که برای اتصال و مهر و موم کردن شیلنگ یا لوله بر روی دیگر اتصالات از آن استفاده می شود.

کاربردهای بست فلزی

بست های فلزی معمولا در فشارهای متوسط، مانند فشارهایی که در خودرو و کاربردهای خانگی وجود دارد، استفاده می شود. در فشارهای بالا، مخصوصا در شیلنگ ها و یا لوله های سایز بزرگ، بست فلزی باید طوری تحمل داشته باشد که در برابر نیروهایی که در اثر فشار وارد می شود از اتصالات جدا و باعث نشتی نشود. برای این کاربردهای فشار بالا معمولا از اتصالات فشاری و یا اتصالات شیاردار استفاده می شود.

از بست های فلزی همچنین در صنعت کشاورزی استفاده می شود؛ بست لوله ها که برروی شیلنگ های آمونیاک بی آب استفاده می شوند، از ترکیب فولاد و آهن ساخته شده اند. بست فلزی لوله آمونیاک بی آب اغلب برای جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی کادمیوم اندود می شوند.

استحکام بست فلزی

یکی از اهداف اصلی بست های فلزی، اطمینان از اتصال محکم بین لوله و یا شیلنگ ها و عدم خروج یا نشتی مایعات و گازها می باشد. به این منظور، آن ها به گونه ای طراحی شده اند که از هردوطرف فشار یکسانی وارد شود و هیچ شکافی ایجاد نکند. جهت اطمینان از اتصال درست، سر شیلنگ یا لوله باید صاف و عاری از سوراخ، خراش یا آلودگی باشد. شیلنگ های بست داده شده را هرگز نباید با بریدن آنها جدا کنید، زیرا ممکن است خراش روی اتصالات ایجاد شود که باعث نشتی شود.

هدف دیگر بست فلزی این است که اتصال مکانیکی را فراهم کند تا شیلنگ را به یک خار، سر شیلنگ یا لوله دیگر متصل نگه دارد. برای انجام این کار، بست معمولاً روی شیلنگ در پشت اولین سطح شیلنگ خاردار یا پشت ناحیه برجسته نزدیک انتها و کاملاً در اطراف محیط سر شلنگ یا لوله قرار می گیرد که به آن مهره می گویند. اگر شیلنگ می لغزد، بست فلزی باید محکم تر شود تا روی مهره برجسته قرار گیرد. اینکار باعث اطمینان از عدم نشتی و یا شکاف می شود.

خرید بست فلزی

بست فلزی یکی از وسایل پرکاربرد در صنعت می باشد و با توجه به نوع کار اندازه و سایزهای متفاوتی هم دارد. جهت خرید بست فلزی و مشاوره در خصوص انتخاب نوع بست فلزی با کارشناسان ما در شرکت تهرانی مارکت تماس بگیرید. همچنین با توجه به نوسانات جهت اطلاع از قیمت بست فلزی تماس بگیرید.

ویژگی ها

همین حالا سفارش دهید

02133918749

02133918748

09124484734

info@tehranimarket.com​