09124484734
02133918748
02133918749

نحوه تشخیص شیلنگ سیلیکونی از پی وی سی

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]در تهرانی مارکت شیلنگ سیلیکونی با مواد درجه یک و سیلیکون خالص به فروش می‌رسد. سیلیکون نوعی پلیمر است که ویژگی‌های منحصربفرد خود را دارد. برای بسیاری از کاربردها، مشخص نیست که استفاده از سیلیکون مناسب تر است یا لاستیک طبیعی. نحوه تشخیص شیلنگ سیلیکونی از شیلنگ لاستیکی بسیار مهم است. در این مقاله ابتدا به خواص سیلیکون و لاستیک طبیعی و تفاوت آنها خواهیم پرداخت؛ سپس با تفاوت شیلنگ سیلیکونی با پی وی سی بیشتر آشنا خواهید شد.

آیا سیلیکون لاستیک است یا پلاستیک؟

از نظر فنی سیلیکون را می توان بخشی از خانواده لاستیک دانست. اما اگر پلاستیک ها را به طور گسترده ای تعریف کنید، سیلیکون چیزی شبیه به ترکیبی بین یک لاستیک مصنوعی و یک پلیمر پلاستیکی مصنوعی است.

تفاوت سیلیکون با لاستیک

لاستیک طبیعی از شیره درخت لاستیک تولید می شود. از طرف دیگر سیلیکون یک ماده مصنوعی است. ماده اصلی شیلنگ PVC پلی وینیل کلراید است و ماده اصلی لوله سیلیکون دی اکسید سیلیکون است. در حالی که هر دو ماده الاستومر هستند اما در بسیاری از خواص خود متفاوت اند. برخی از این خصوصیات در جدول زیر خلاصه شده است.

لاستیک طبیعی و سیلیکون قادرند در دمای بسیار پایین کار کنند. با این وجود سیلیکون قادر است در دماهای بسیار بالاتر از لاستیک طبیعی کار کند. لاستیک طبیعی در 80 درجه سانتیگراد شروع به خراب شدن می کند و در 120 درجه سانتیگراد ذوب می شود. سیلیکون می تواند تا دمای 230 درجه سانتیگراد مقاومت کند. مقاومت در برابر شعله سیلیکون به طور قابل توجهی بهتر از لاستیک طبیعی است. برای کاربردهای با درجه حرارت بالا، مطمئنا سیلیکون انتخاب بهتری است.

سیلیکون و لاستیک طبیعی هر دو، مقاومت خوبی در برابر سوخت های هیدروکربنی و روان کننده ها ندارند. با این حال سیلیکون مقاومت شیمیایی بیشتری نسبت به لاستیک طبیعی از خود نشان می دهد که اغلب آن را به گزینه بهتر برای کاربردهای شیمیایی تبدیل می کند.

سیلیکون مقاومت بسیار خوبی در برابر شرایط جوی و اشعه ماورا بنفش دارد و اغلب در کاربردهای بیرونی استفاده می شود. در مقابل لاستیک طبیعی خیلی زود با هوا ترکیب می‌شود و برای استفاده در فضای باز مناسب نیست. اگر کار شما شامل قرار گرفتن در معرض عناصر باشد، سیلیکون انتخاب بهتری است.

سیلیکون در مقابل لاستیک؛ کدام بهتر است؟

در برخی از کاربردها سیلیکون از لاستیک بهتر عمل می کند، در حالی که در برخی دیگر ، لاستیک می تواند انتخاب بهتری باشد. انتخاب صحیح بین این دو ماده به نیازهای خاص برنامه شما بستگی دارد. برای کمک به انتخاب یک ماده برای سیستم خود، با مشاورین ما تماس بگیرید. منبع

نحوه تشخیص شیلنگ سیلیکونی از لاستیکی

شیلنگ سیلیکونی و شیلنگ لاستیکی تفاوت های مختلفی دارند که در اینجا به سه مورد اشاره شده است:

تفاوت دمای شیلنگ سیلیکونی با شیلنگ لاستیکی

شیلنگ های لاستیکی فقط برای سیستم های آبرسانی مناسب هستند که دما از 45 درجه سانتیگراد بیشتر نباشد.

دامنه استفاده مداوم از شیلنگ سیلیکون -60 ℃ ~ 200 می باشد.

کاربرد هر محصول متفاوت است

شیلنگ های لاستیکی در بسیاری از صنایع مانند مصالح ساختمانی، بسته بندی و دارو مورد استفاده قرار می گیرند. در این میان، صنعت مصالح ساختمانی بیشترین سهم را به خود اختصاص می دهد.

شیلنگ های سیلیکونی به طور گسترده ای در هواپیما، الکترونیک، نفت، آزمایشگاهی، مواد شیمیایی، ماشین آلات، برق، پزشکی، اجاق گاز، مواد غذایی و سایر بخش های صنعتی به عنوان عایق الکتریکی خوب و حمل و نقل مایعات استفاده می شود.

آیا بو وجود دارد؟

شیلنگ سیلیکونی ماده ای بی ضرر، غیر سمی، بی مزه و بدون بو است؛ اما در فرآیند تولید شیلنگ با استفاده از برخی مواد افزودنی، برخی بوها وجود دارد.

شیلنگ های سیلیکونی در بازار ایران

هر ساله شیلنگ های سیلیکونی با افزایش کیفیت روبروست و قیمت آن برای بیشتر مصرف کنندگان محبوب تر و مقرون به صرفه تر می شود. بسیاری از شرکتهای تولید شلنگ سیلیکونی ایرانی کاملاً قادر به رقابت با تامین کنندگان خارجی هستند. سیلیکون به عنوان ماده ای در اواسط قرن بیستم به دست آمد. سپس خیلی سریع شروع به پیشرفت در صنعت شیمی و سایر زمینه ها کرد. شیلنگهای سیلیکونی که لوله های قابل انعطافی هستند، امروزه کاربردهای گسترده ای در زمینه های مختلف دریافت کرده اند.

برای خرید شیلنگ سیلیکونی با شماره های زیر تماس بگیرید تا مشاورین ما برای بهترین انتخاب به شما کمک کنند. هم چنین برای خرید شیلنگ لاستیکی شما میتوانید از متخصصین ما مشاوره بگیرید.

02133918749

02133918748

09124484734

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]