09124484734
02133918748
02133918749

نکاتی که باید در مورد نگهداری و تعمیرات شیلنگ آبیاری توجه کنید

باغبان های ماهر می دانند که شیلنگ یک وسیله ضروری برای باغبانی است. آنها می دانند که برای اینکه شیلنگ ها وظیفه خود را به درستی انجام دهند، باید به طور صحیح نگهداری و ذخیره شوند. هیچ باغبانی خواستار یک شلنگ ترک خورده نیست. یک شیلنگ دارای نشتی و یا پاره شده، آب را هدر می دهد و کار را دشوار می کند. بنابراین باید به نکات نگهداری شیلنگ های آب توجه کرد. شما می توانید با تعمیر شیلنگ های آسیب دیده، طول عمر آنها را افزایش دهید.

نگهداری شیلنگ آب

با نگهداری صحیح شیلنگ آبیاری، می توانید سالها یک شیلنگ بادوام داشته باشید. نگهداری مناسب به معنای قرار دادن شیلنگ بعد از هر بار استفاده در محل مناسب است. هنگامی که شلنگ را در محل مناسب خود قرار نمی دهید، احتمال انقباض، قرار گرفتن زیر ماشین، خطر افتادن یا پوسیدگی از رطوبت خاک وجود دارد.

از شیلنگ خود محافظت کنید تا در آینده آسیب نبیند. از این نکات برای جلوگیری از آسیب آینده شلنگ باغ خود استفاده کنید:

از گذاشتن شلنگ در گرما یا سرما شدید خودداری کنید. چین های موجود در یک شلنگ با قرار گرفتن در معرض حرارت زیاد یا در صورت یخ زدن آب سرد درون شلنگ، می توانند به ترک تبدیل شوند. یک محیط خشک و خنک مانند گاراژ برای نگهداری شلنگ بهترین است.

اگر می خواهید شیلنگ را به دیوار آویزان کنید، از آویز چرخدار دیواری که برای ذخیره سازی شیلنگ طراحی شده است، استفاده کنید.هرگز یک شلنگ را به میخ بزرگ آویزان نکنید ، که باعث سوراخ شدن شلنگ می شود.

پس از هر بار آبیاری، آب باقیمانده در شیلنگ را تخلیه کنید و آن را با یک نازل پاشیده و سپس آن را بلند کرده و به آرامی تکان دهید تا آب باقی مانده از آن خارج شود. در صورتی که آب در شیلنگ باقی بماند، می تواند واشرهای داخل شلنگ را از بین ببرد و با گذشت زمان از یکپارچگی درز آنها جلوگیری کند.

حلقه-جمع-آوری-شیلنگ

وسایل ذخیره سازی ساده، به شما کمک می کند تا به آسانی شیلنگ را جمع آوری کنید. با یک حلقه شلنگ، شما فقط یک لنگ را می چرخانید تا شلنگ را پیچ کنید. آویزهای شیلنگ که به کنار خانه یا گاراژ متصل می شوند، از راه حل های معمول ذخیره سازی هستند. طراحی آویز باعث می شود تا وزن شلنگ به طور مساوی پخش شود و از گره خوردگی در اثر آویز کردن شلنگ به میخ جلوگیری شود. با این وجود زمانی که شلنگ خود را ذخیره می کنید، حتماً نوجه داشته باشید، آن را در معرض آفتاب قرار ندهید.

واشرها را با کوچکترین نشانه ای از نشت یا اتصال قطره ای تعویض کنید. برخی از باغبان ها برای احتیاط هر بهار واشرهای جدید می گذارند. شلنگی که چکه می کند، منابع آب گرانبها را هدر می دهد.

تعمیرات شیلنگ آبیاری

سوراخ های کوچک را با استفاده از نوار چسب مهر و موم کنید.

سوراخهایی که اغلب توسط جسم تیز ایجاد می شوند، معمولاً هنگامی که آب جریان دارد، مشاهده می شوند. در این صورت آب را از قسمت سوراخ شده شلنگ، جهش های کوچک و شبیه آبفشان مشاهده کنید. نوار چسب که معمولاً از پشتی پی وی سی و چسب بر پایه لاستیک ساخته می شود، دارای خاصیت کشسانی، عایق بندی و مقاومت در برابر آب و هوا برای پوشش موثر این سوراخ ها است، اما در صورت ادامه نشت و سوراخ های بزرگتر باید مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا شیر آب را ببندید، شلنگ را جدا کرده و با پارچه خشک کنید. قسمت سوراخ شده را با نشانگر علامت گذاری کنید، سپس نوار چسب را در قسمت مشخص شده بپیچید، چند بار با هم تداخل دهید تا از چسبندگی خوب اطمینان حاصل شود. مراقب باشید تا آنقدر محکم بسته نشود که شلنگ چین بخورد، زیرا این امر باعث جلوگیری از جریان آب می شود. شلنگ را دوباره به شیر آب وصل کنید و آب را روشن کنید تا بررسی کنید که شیلنگ دیگر نشتی نداشته باشد.

سوراخ شیلنگ

پارگی های بزرگ را با شلنگ های دیگر ترمیم کنید.

پارگی های بزرگتر در یک شلنگ اغلب به دلیل گرفتار شدن روی درخت یا بوته، ترک خوردن در اثر گرمای شدید یا سرما است. در این صورت یک شلنگ خرطومی، یک لوله پلاستیکی یا فلزی کوتاه می تواند جایگزین قسمت آسیب دیده شود. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا شیر آب را خاموش کرده، شیلنگ را جدا کرده و قسمت پاره شده را جدا کنید. انتهای بریده شده شلنگ را به قطعه شیلنگ دیگر وصل کنید. شلنگ را دوباره به شیر آب وصل کرده و آب را روشن کنید تا مطمئن شوید نشتی ندارد.

نشتی اتصال را با یک واشر شلنگ جدید تعمیر کنید.

تعمیر واشر شیلنگ آب

یکی از مشکلات شیلنگ آب باغبانی، نشتی در اتصالات فلزی یا پلاستیکی موجود در هر دو انتهای شلنگ مورد استفاده برای اتصال شیلنگ به نازل یا آب پاش است. اگر هنگام اتصال آن به منبع، چکیدن قطره از اتصال شلنگ مشاهده می کنید، لازم است واشر تعویض شود. واشرها به طور طبیعی طی مرور زمان و با قرار گرفتن در معرض آب فرسوده می شوند ، بنابراین باید واشرهای شیلنگ خود را هر سه تا 10 سال یکبار عوض کنید. برای تعویض واشر مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا شیر آب را ببندید، انتهای شلنگ را که نشت کرده است، جدا کنید و از انبر سوزنی استفاده کنید تا واشر موجود را از داخل اتصال بیرون بیاورید. با استفاده از انگشتان خود واشر جدید را به داخل جوش شلنگ فشار دهید. شلنگ را دوباره به یک نازل وصل کنید و آب را روشن کنید تا از عدم نشتی دوباره اتصال اطمینان حاصل شود. در صورتی که نشتی هنوز ادامه داشت، باید کوپلینگ یا اتصال را تغییر دهید.

حتما شما می خواهید شیلنگ ابیاری بخرید؛ پس پیشنهادات ویژه فروشگاه تهرانی مارکت را از دست ندهید.

جهت سفارش شیلنگ و مشاوره رایگان تماس بگیرید

02133918749

02133918748

09124484734