در تصاویر بالا لیست اتصالات پنوماتیک که در تهرانی مارکت به فروش می‌رسد، آمده است. برای مشاهده جزئیات و خرید اتصالات پنوماتیک روی محصول کلیک کنید.

اتصالات فیتینگ پنوماتیک چیست؟

سیستم های فشار پنوماتیک شامل فرآیندی است که در آن عملیات توسط گاز تحت فشار یا هوای فشرده انجام می شود. “پنوماتیک” انتقال نیرو از طریق حرکت کنترل شده گازهای تحت فشار (از جمله هوا) را نشان می دهد. در هر سیستم مجهز به پنوماتیک، گازهای تحت فشار، معمولاً از طریق یک شبکه ضد هوای لوله های سفت و سخت یا شلنگ های مقاوم و انعطاف پذیر به مکان مورد نیاز منتقل می شوند.

اکثریت قریب به اتفاق این مجاری به طیف گسترده ای از اتصالات فیتینگ پنوماتیک، کوپلینگ ها ، شیرآلات و آداپتورها به یکدیگر متصل می شوند. به عنوان یک توصیف کلی، اتصالات پنوماتیک می تواند هر نوع اتصال دهنده ای باشد که برای اتصال اجزا یا دستگاه ها در یک سیستم پنوماتیک و تحت فشار طراحی شده است.

این سیستم ها و اتصالات امروزه از ساخت و ساز، مونتاژ و راه اندازی خط تولید گرفته تا تنوع گسترده ای از ماشین آلات صنعتی، ابزار دستی و تجهیزات میز کار، به طور گسترده ای در تمام صنایع و کاربردها مورد استفاده قرار می گیرد. در بسیاری از محیط های محل کار، قدرتی که سیستم پنوماتیک ارائه می دهد، اغلب می تواند همه کاره، قابل اعتماد، مقرون به صرفه و ایمن تر از تنظیماتی باشد که توسط موتورهای الکتریکی مختلف و محرک ها تأمین می شود.

راهنمای انتخاب اتصالات پنوماتیک

اتصالات پنوماتیک، قطعاتی هستند که برای اتصال بخشهای لوله و شیلنگ در سیستمهای پنوماتیک استفاده می شوند. در مقایسه با اتصالات هیدرولیکی، اتصالات پنوماتیک معمولاً با مهر و موم محکم تر و فشار مورد نیاز کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. اتصالات پنوماتیک بر اساس نوع اتصال و عملکردی که انجام می دهد، از هم متمایز می شوند.

چگونه اتصالات پنوماتیک صحیح را انتخاب کنیم

اتصالات فیتینگ پنوماتیک در هر نوع سیستم گاز تحت فشار برای اتصال بخشهای لوله یا شیلنگ مورد نیاز است. آنها به طور معمول مهر و موم محکم تری دارند و تحت فشار کمتری نسبت به اتصالات هیدرولیکی هستند.

توصیه می‌کنیم از اتصالاتی استفاده کنید که افت فشار قابل توجهی ایجاد نکند. برای مثال در صورتی که امکان نصب اتصالات مسقیم وجود دارد، از اتصالات زانویی استفاده نکنید. زیرا که باعث کاهش فشار غیرضروری خواهد شد.

اگرچه اتصالات، جزئیاتی از طراحی کلی سیستم پنوماتیک را نشان می‌دهند، اما شاید از همه عناصر مهمترین باشند. اتصالات فیتینگی پنوماتیک، تمام اجزای اصلی سیستم پنوماتیک را به هم متصل می کند؛ بنابراین می تواند تأثیر عمده ای در کارایی، ایمنی و مصرف انرژی کل سیستم داشته باشد.

پنوماتیک در بسیاری از محیط های صنعتی و اتوماسیون امروزی مورد استفاده قرار می گیرد و به طور فزاینده ای گزینه های گسترده ای برای انتخاب اجزای آن وجود دارد. بنابراین دانستن چگونگی انتخاب اتصالات پنوماتیک کاملاً متناسب با مواد، کاربرد و محیط آن است.

محیط خاصی که تجهیزات شما در آن کار می کنند

فشار هوا یا مشخصات PSI مورد نیاز تجهیزات شما

هرگونه تأییدیه ای که ممکن است برای تجهیزات و اجزای آن مورد نیاز باشد

مواد (مواد) که اتصالات شما باید از آنها ساخته شود

نوع و اندازه لوله مورد نیاز شما

نوع و اندازه نخ مورد نیاز اتصالات شما

سایز اتصالات پنوماتیک: مورد مهمی که توجه زیادی به آن می شود، تعییر سایز اتصالات پنوماتیک است. برای اطلاع و انتخاب درست این اتصالات، حتما با متخصصین تهرانی مارکت تماس بگیرید.

قیمت اتصالات فیتینگ پنوماتیک

برای اطلاع از قیمت انواع اتصالات پنوماتیک، با مشاورین تهرانی مارکت تماس بگیرید تا بتوانید خرید تضمین شده با مناسب ترین قیمت داشته باشید. فروشگاه تهرانی مارکت تا اکنون با ارائه قیمت های منصفانه توانسته است، سهم زیادی از خرید اینترنتی اتصالات پنوماتیک را به خود اختصاص دهد. از آنجا که بازار دارای نوسانات زیادی است، برای اطلاع از قیمت اتصالات پنوماتیک با مشاورین تهرانی مارکت تماس بگیرید.

انواع اتصالات پنوماتیک از لحاظ جنس مواد اولیه

اتصالات آلومینیومی پنوماتیک

اتصالات آلومینیومی پنوماتیک معمولاً برای کاربردهای فشار کم و چگالی کم استفاده می شود که مقاومت کششی کم این اتصالات مورد توجه قرار نمی‌گیرد. آلومینیوم سبک است و اغلب به دلیل مقاومت در برابر خوردگی انتخاب می شود، اما می تواند با سایر فلزات آلیاژ شود و مقاومت و چگالی آن افزایش یابد.

اتصالات برنجی پنوماتیک 

برنج در برابر خوردگی مقاوم است و به دلیل عملکرد عالی و ماشینکاری راحت، برای ساخت اتصالات پنوماتیک برنجی انتخاب می شود.

اتصالات فولاد ضد زنگ و استیل

اگرچه فولاد به طور معمول گران تر است، اما فولاد ضد زنگ با دوام و مقاومت فولاد معمولی از مقاومت در برابر خوردگی و شیمیایی بسیار خوبی برخوردار است.

اتصالات پلاستیکی پنوماتیک 

پلی پروپیلن یک گرمانرم است که به طور گسترده ای برای اتصالات پنوماتیک پلاستیکی استفاده می شود، زیرا دارای دوام بالا، قیمت پایین و سازگاری بالا با مواد دیگر است. این نشان دهنده مقاومت دو محوری عالی، جریان سرما و افزایش عملکرد است. با خیال راحت می تواند برای کاربرد در مناطق در معرض هوا استفاده شود، زیرا در برابر شرایط جوی، ازن و اشعه ماورا بنفش مقاوم است.

اتصالات کامپوزیت

کامپوزیت ها اتصالات ساخته شده از ترکیبات مختلف مواد مانند کربن، گرافیت و فایبرگلاس هستند. این مواد همچنین در کاربردهایی که به مقاومت شیمیایی بالا و دمای بالا نیاز دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. آنها دارای نقطه ذوب بالا و همچنین هدایت گرمایی و الکتریکی کم هستند.

انواع اتصالات پنوماتیک بر اساس نوع اتصال

اتصال پنوماتیک مستقیم

در اتصالات مستقیم پنوماتیک یا همان کوپلینگ نری و مادگی، یک طرف آن به شیلنگ یا لوله وصل می‌شود و طرف دیگر آن به تجهیزات سیستم پنوماتیک متصل می‌شود. آنها معمولاً شیارهای داخلی در قسمتهای بیرونی (نر) یا داخلی (مادگی) دارند تا به اتصالات را وصل شوند و از حفظ و آزاد سازی عالی شیلنگ اطمینان حاصل کنند.

اتصالات پنوماتیک زانویی یا L شکل

اتصالات زانویی به شما امکان می دهد، جهت جریان را از زوایای مختلف تغییر دهید. این اتصالات معمولا با زاویه 90 درجه طراحی و تولید می شوند. آنها همچنین دارای سوراخ های شش ضلعی داخلی هستند تا توانایی نصب اتصالات را در یک فضای باریک فراهم کنند.

اتصالات پنوماتیک سه راهی یا T شکل

اتصالات پنوماتیک سه راهی بخش های جریان را از طریق یک تقاطع T شکل به یکدیگر متصل می کنند، در نتیجه باعث می شود جریان سیال یا ترکیب شود و یا از هم جدا شود. از این اتصالات فقط برای مایعاتی مانند هوا و آب استفاده می شود.


برای مشاهده اتصالات پنوماتیک فلزی وارد شوید.


خرید اتصالات پنوماتیک

تهرانی مارکت برای فروش محصولات پنوماتیکی، شیلنگ های پنوماتیک و اتصالات آنها را با بهترین متریال در اختیار کاربران خود قرار داده است. برای ایجاد سهولت در خرید اتصالات پنوماتیک، شما می‌توانید با مشاورین ما ارتباط برقرار کنید. ما مناسب ترین قیمت اتصالات پنوماتیک را به شما پیشنهاد می‌کنیم؛ کافیست برای خرید اینترنتی اتصالات پنوماتیک با شماره های زیر تماس بگیرید.

02133918749

02133918748

09124484734

سوالات متداول

اتصالات پنوماتیک چیست؟

به انواع اتصال دهنده هایی که برای اتصال اجزا یا دستگاه ها در یک سیستم پنوماتیک و تحت فشار هوا استفاده می شود، اتصال پنوماتیک می گویند.

اتصالات پنوماتیک به چه چیزهایی متصل می شوند؟

اتصالات را می توان به طیف نسبتاً گسترده ای از انواع مجاری و دستگاه ها از جمله شیلنگ و لوله در نقاط مختلف اطراف سیستم های مجهز به هوا متصل کرد. بهترین اتصالات پنوماتیک برای کاربرد و محیط کار مورد نظر شما، به فشارهای عملیاتی که سیستم در آن کار می کند، بستگی دارد. با این حال هنگام انتخاب نوع اتصالات مهم است که به نوع مجرایی که هوای فشرده را از دو طرف اتصالات مورد نظر، وارد می‌شود، توجه داشته باشید.

چگونه اتصالات پنوماتیک صحیح را انتخاب کنیم

توصیه می‌کنیم از اتصالاتی استفاده کنید که افت فشار قابل توجهی ایجاد نکند. برای مثال در صورتی که امکان نصب اتصالات مسقیم وجود دارد، از اتصالات زانویی استفاده نکنید. زیرا که باعث کاهش فشار غیرضروری خواهد شد. برای راهنمایی های بیشتر وارد فروشگاه تهرانی مارکت شوید و با مشاورین متخصص تماس بگیرید.

Showing all 4 results

Show sidebar
نمایش محصولات 9 24 36