09124484734
02133918748
02133918749

شیلنگ آبیاری آتش نشانی

شیلنگ آب برزنتی

برای انتقال آب در حجم های بالا و فشار بیشتر از شیلنگ آب برزنتی استفاده می شود. از این شیلنگ ها برای اطفا حریق کاربرد دارد که آب را با فشار زیاد به مناطقی دورتر هدایت می کند. شیلنگ های برزنتی معمولا دارای لایه نازکی به قطر 2 اینچ است که با روکشی از جنس نخ پرلون پوشیده شده است.

وظیفه پوشش پرلونی این شیلنگ ها، افزایش مقاومت در برابر فشار بالای آب است. هم چنین مقاومت  در برابر عوامل محیطی و فیزیکی مانند کشیدن شدن روی زمین و بریدگی در برخورد با اجسام ریز را افزایش می دهد.

شیلنگ برزنتی آب چیست؟

شیلنگ آتش نشانی یک شیلنگ فشار قوی است که برای انتقال آب یا مواد ضد حریق به آتش استفاده می شود. شیلنگ های آتش نشانی را می توان به یک ماشین آتش نشانی یا یک شیر آتش نشانی متصل کرد و فشار بین 800 تا 2000 کیلو پاسکال را تحمل می کند. خشک شدن شیلنگ های آتش نشانی پس از استفاده بسیار مهم است زیرا آبی که در یک شلنگ باقی مانده، می تواند باعث خراب شدن شود. شیلنگ های آتش نشانی در دمای پایین، آب بیشتری را حمل می کنند. اگر شلنگ قطر کمتری داشته باشد، به فشار بیشتری احتیاج دارد. مهمترین عامل در تعیین کارایی شیلنگ برزنتی آب، قطر شیلنگ است.

اصطلاح شیلنگ آتش نشانی به چندین نوع مختلف شیلنگ گفته می شود که به طور خاص برای استفاده در مبارزه با آتش طراحی شده اند. معمول ترین آن شامل لایه بیرونی پارچه بافته شده با یک لایه داخلی لاستیک است. معمولاً در طول 15 متر با اتصالات فلزی رزوه ای در هر انتها ساخته می شود. برخلاف سایر شیلنگ ها، بیشتر شیلنگ های آتش نشانی به گونه ای طراحی شده اند که به صورت تخت نگهداری شوند تا فضای مورد نیاز به حداقل برسد.

چطور دو شیلنگ برزنتی آتش نشانی را بهم وصل کنیم؟

برای اتصال دو شیلنگ آبیاری برزنتی از اتصالات کوپلینگ استفاده می شود. کوپلینگ ها معمولا از جنس آلومینیوم است که به روش سیم پیچی به شیلنگ وصل می شود. توجه داشته باشید خرید شیلنگ آب برزنتی بدون کوپلینگ انجام می شود. بنابراین در صورت نیاز باید جداگانه برای خرید کوپلینگ اقدام کنید.

ویژگی های شیلنگ برزنتی آب

شیلنگ های برزنتی آتش نشانی به طور معمول به طول 20 متر هستند که فشار کاری 10 بار را تحمل می کنند.  انعطاف پذیری بالا و مقاومت بالایی در برابر فرسایش دارد. هم چنین در شرایط آب و هوایی سرد و گرم واکنش کمی از خود نشان می دهد. بسته بندی آنها به صورت رول است. این شیلنگ در جعبه اطفا حریق، تخلیه آب استخر و آبیاری زمین های کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. از کاربردهای شیلنگ آبیاری برزنتی برای انتقال آب از مکانی به مکان دیگر از پمپ آب بنزینی و دیزلی است.

مزایای شیلنگ آتش نشانی

شیلنگ برزنتی آب طول عمر بالا دارد

شیلنگ آتش نشانی برزنتی استاندارد است

شیلنگ آبیاری برزنتی کیفیت بالای دارد

شیلنگ آب برزنتی ارزان قیمت است

قیمت شیلنگ برزنتی آتش نشانی

برای اطلاع از لیست قیمت شیلنگ برزنتی آتش نشانی، با مشاورین تهرانی مارکت تماس بگیرید تا بتوانید خرید تضمین شده با مناسب ترین قیمت داشته باشید. فروشگاه تهرانی مارکت تا اکنون با ارائه قیمت های منصفانه توانسته است، سهم زیادی از خرید اینترنتی شیلنگ های آتش نشانی را به خود اختصاص دهد.

تاریخچه شیلنگ آتش نشانی

پیشگام شیلنگ آتش نشانی مدرن در سال 1672 در آمستردام هلند توسط نیکلاس و یان ون در هایدن (هایدس) اختراع شد. شیلنگ تخلیه آنها از چرم و درزهای محکم دوخته شده بود. اتصالات برنجی به هر انتهای آن متصل شده بود تا اجازه دهد چندین بخش بهم متصل شوند. در سال 1698 ، آنها یک شلنگ مکش از پارچه بادبان سنگین پوشانده شده با رنگ یا سیمان ساختند تا ضد آب شود. شیلنگ با حلقه های فلزی داخلی تقویت شده بود تا از ریزش آن در زیر خلا جلوگیری کند.

شلنگ های اولیه چرمی به شدت نشت می کردند و درزهای دوخته شده آنها تحت فشار، مستعد پارگی بودند. اولین شیلنگ چرمی پرچ شده در سال 1808 در فیلادلفیا توسط گروهی از آتش نشانان داوطلب ساخته شد. شلنگ آنها دارای درزهایی بود که توسط 20-30 پرچ فلزی در هر پا (65-100 پرچ در متر) به هم متصل شده بود تا نشت را از بین ببرد. دو عضو گروه این طرح را در سال 1817 به ثبت رساندند و ساخت آن را آغاز کردند. اگرچه در اوایل دهه 1800 شلنگ های نخی و پارچه ای بافته شده و در سال 1827 شیلنگ های روکش دار لاستیکی نیز معرفی شدند ، اما تا حدود دهه 1870 هیچ کدام از این طرح ها به اندازه ای ساخته نشدند که بتوانند جای شیلنگ های چرمی پرچ را جایگزین کنند.

شیلنگ های آتش نشانی مدرن از انواع پارچه های طبیعی و مصنوعی و الاستومرها در ساخت خود استفاده می کنند. این مواد باعث می شوند شلنگ ها بدون پوسیدگی به صورت مرطوب ذخیره شوند و در برابر اثرات مخرب قرار گرفتن در معرض نور خورشید و مواد شیمیایی مقاومت کنند. وزن شیلنگ های مدرن نیز از وزن کمتری نسبت به طرح های قدیمی برخوردار است و این امر به کاهش فشار فیزیکی آتش نشانان کمک کرده است.

انواع شیلنگ آبیاری برزنتی آتش نشانی

انواع مختلفی از شیلنگ وجود دارد که به طور خاص برای خدمات آتش نشانی طراحی شده اند. به شیلنگ هایی که برای کار تحت فشار مثبت طراحی شده اند، شیلنگ تخلیه گفته می شود. آنها شامل شیلنگ حمله، شیلنگ تامین کننده، شیلنگ رله، شیلنگ جنگلداری و شیلنگ تقویت کننده هستند. به کسانی که برای کار تحت فشار منفی طراحی شده اند، شلنگ مکش گفته می شود.

شیلنگ حمله یک شلنگ انعطاف پذیر با روکش پارچه است که برای انتقال آب از پمپ آتش به نازل استفاده می شود. دامنه این شلنگ در قطر داخلی اسمی از 38 میلی متر تا 76 میلی متر است و برای کار در فشارهای حداکثر 400 psi (2760 کیلو پاسکال) طراحی شده است. طول استاندارد 15.3 متر است.

شیلنگهای تأمین و رله، شیلنگهایی با قطر بزرگ و روکش پارچه و انعطاف پذیر هستند که برای رساندن آب از یک هیدرانت دور به پمپ آتش یا برای انتقال آب از یک پمپ به پمپ دیگر در مسافت طولانی استفاده می شوند. این شلنگ ها در قطر اسمی داخلی از 89 میلی متر تا 127 میلی متر قرار دارند. آنها برای کار در فشارهای حداکثر 300 psi (2070 kPa) برای قطرهای کوچکتر و تا 200 psi (1380 kPa) برای قطرهای بزرگتر طراحی شده اند. طول استاندارد 30.6 متر است.

محصولات مرتبط:

شیلنگ جنگلی یک شیلنگ با پارچه و انعطاف پذیر است که برای مقابله با آتش سوزی در چمن و درختانی که به یک شلنگ سبک نیاز است به منظور مانور دادن آن در زمین های شیب دار یا خشن استفاده می شود. شلنگ جنگلی دارای قطر داخلی اسمی 25 میلی متر و 38 میلی متر است و برای کار در فشارهای حداکثر 450 psi (3105 کیلو پاسکال) طراحی شده است. طول استاندارد 30.6 متر است.

شیلنگ تقویت کننده یک شیلنگ پوشیده از لاستیک، دیواره ضخیم و قابل انعطاف است که برای مقابله با آتش سوزی های کوچک استفاده می شود. سطح مقطع گرد خود را هنگامی که تحت فشار نیست حفظ می کند و معمولاً به جای صاف نگه داشتن آن بر روی حلزون روی بخار آتش حمل می شود. شلنگ تقویت کننده دارای قطر داخلی اسمی 19 میلی متر و 25 میلی متر است و برای کار در فشارهای حداکثر 800 psi (5،520 kPa) طراحی شده است. طول استاندارد 30.6 متر است.

شیلنگ ساکشن که گاهی شیلنگ مکش سخت نیز نامیده می شود، معمولاً یک شیلنگ پوشیده از لاستیک و نیمه سخت با تقویت کننده های داخلی فلزی است. این برای مکش آب از منابع تحت فشار، از جمله حوضچه ها یا رودخانه ها، به وسیله خلاuum استفاده می شود. دامنه شلنگ مکش در قطر داخلی اسمی از 64 میلی متر تا 152 میلی متر است. طول استاندارد 3 متر است.

یک شیلنگ مکش دیگر که ساکشن نرم نامیده می شود ، در واقع یک طول کوتاه از شیلنگ تخلیه انعطاف پذیر با پوشش پارچه ای است که برای اتصال ورودی مکش پمپ آتش به یک هیدران تحت فشار استفاده می شود. این یک شلنگ مکش واقعی نیست زیرا نمی تواند فشار منفی را تحمل کند.

ویژگی ها

نوع متریال: pvc

رنگ: انواع رنگ

طول: متراژ دلخواه

قطر: سایز دلخواه

همین حالا سفارش دهید

02133918749

02133918748

09124484734

info@tehranimarket.com​