Showing all 4 results

Show sidebar
نمایش محصولات 9 24 36

اتصالات پنوماتیک

در تصاویر بالا لیست اتصالات پنوماتیک که در تهرانی مارکت به فروش می‌رسد، آمده است. برای مشاهده جزئیات و خرید اتصالات پنوماتیک روی محصول کلیک کنید.

آشنایی با اتصالات پنوماتیک

برای اتصالات قسمت‌های مختلف یک سیستم پنوماتیک، کنترل فشار هوای داخل سیستم و تغییر جهت هوای فشرده از قطعاتی تحت عنوان اتصالات پنوماتیک استفاده می‌کنند که این قطعات اجزای مختلف سیستم را در کنار هم نگه داشته و موجب افزایش سرعت سیستم خواهد شد. سیستم پنوماتیک مانند هر سیستم پیشرفته دیگری، برای اتصال قسمت‌های مختلف به یکدیگر نیاز به رابط‌هایی دارد که این دو قطعه را به هم متصل کرده و بین آن‌ها ارتباط لازم را ایجاد کند. اتصالات پنومانیک از جنس فلزی ( برنجی یا کروم)، آلومینیومی، پلاستیکی و پلیمری ساخته می‌شوند و در برابر عوامل بیرونی و فشار، مقاومت قابل توجهی از خود به نمایش می‌گذارند.

لوله، شلنگ، پیپ و … در دسته اتصالات پنوماتیک جای می‌گیرند . اتصالات پنوماتیک بسته به نوع نصب در داخل سیستم، در 3 دسته تقسیم بندی کرد.

 • اتصال پنوماتیک T: در سیستم‌هایی که لازم است فشار زیاد تحت کنترل در آید، از اتصالات T کمک می‌گیرند. این اتصالات چند شاخه، فشار وارده را کاهش داده و نصب آن‌ها نیاز به ابزارهای پیچیده ندارد.
 • اتصالات L یا زانویی پنوماتیک: همانطور که از اسم اتصالات زانویی پیدا است، با زاویه 90 درجه مورد استفاده قرار گرفته و از آن‌ها برای اتصال شیلنگ‌ها بهره می‌برند تا به کمک زاویه این قطعات، شیلنگ حالت درستی پیدا کند. این نوع اتصالات با لوله‌های نایلونی سازگاری بالایی داشته و برای نصب آن‌ها به فضای زیادی احتیاج نخواهید داشت.
 • اتصالات مستقیم پنوماتیک: اتصالات مستقیم یک سیستم پنوماتیک را مستقیما به شیلنگ یا لوله متصل می‌سازد. برای محکم کردن اتصالات مستقیم از پیچ و مهره استفاده می‌کنند و با توجه به تنوع سیستم‌های پنوماتیک، در قطرهای مختلفی تولید می‌شود.
 • اتصالات Y شكل پنوماتیک: اتصالات Y شكل به دلیل سرعت عمل بالا، برای قطع و وصل کردن سریع سیستم به کار برده می‌شوند و در صنایع رباتیک، بسته بندی، خطوط هوایی، حمل و نقل و نساجی کاربرد فراوانی دارند.

انواع برندهای اتصالات پنوماتیک:

 • اتصال پنوماتیک cbc
  اتصال پنوماتیک CPC
  اتصال پنوماتیک CDC
  اتصال پنوماتیک تایوانی
  اتصال پنوماتیک تایوان
  اتصال پنوماتیک درجه
  اتصال پنوماتیک کره ای

اتصالات پنوماتیک چیست؟

سیستم های فشار پنوماتیک شامل فرآیندی است که در آن عملیات توسط گاز تحت فشار یا هوای فشرده انجام می شود. “اتصالات  پنوماتیک” انتقال نیرو از طریق حرکت کنترل شده گازهای تحت فشار (از جمله هوا) را نشان می دهد. در هر سیستم مجهز به اتصالات پنوماتیک، گازهای تحت فشار، معمولاً از طریق یک شبکه ضد هوای لوله های سفت و سخت یا شلنگ های مقاوم و انعطاف پذیر به مکان مورد نیاز منتقل می شوند.

اکثریت قریب به اتفاق این مجاری به طیف گسترده ای از اتصالات فیتینگ پنوماتیک، کوپلینگ ها، شیرآلات و آداپتورها به یکدیگر متصل می شوند. به عنوان یک توصیف کلی، اتصالات پنوماتیک می تواند هر نوع اتصال دهنده ای باشد که برای اتصال اجزا یا دستگاه ها در یک سیستم پنوماتیک و تحت فشار طراحی شده است.

این سیستم ها و اتصالات امروزه از ساخت و ساز، مونتاژ و راه اندازی خط تولید گرفته تا تنوع گسترده ای از ماشین آلات صنعتی، ابزار دستی و تجهیزات میز کار، به طور گسترده ای در تمام صنایع و کاربردها مورد استفاده قرار می گیرد. در بسیاری از محیط های محل کار، قدرتی که سیستم پنوماتیک ارائه می دهد، اغلب می تواند همه کاره، قابل اعتماد، مقرون به صرفه و ایمن تر از تنظیماتی باشد که توسط موتورهای الکتریکی مختلف و محرک ها تأمین می شود.

محصولات مرتبط:

چه قسمت هایی به اتصال پنوماتیک نیاز دارند؟

اتصالات پنوماتیک جهت اتصال قسمت‌های مختلف یک سیستم پنوماتیک مورد استفاده قرار می‌گیرند. این اتصالات شامل قطعات مختلفی نظیر لوله، شلنگ، پیپ و … هستند و بسته به نوع کاربردی که دارند در دسته‌ بندی‌های مختلفی جای می‌گیرند. این اتصالات جز پرمصرف‌ترین قطعات مورد استفاده در سیستم‌های پنوماتیک بوده و باعث افزایش سرعت عمل سیستم خواهند شد.

یک سیستم پنوماتیک از اجزای مختلفی تشکیل شده است که برای اتصال تمام این اجزا به یکدیگر باید از اتصالات پنوماتیک بهره برید، از همین رو طبیعی است که هنگام پیاده سازی یک سیستم نیاز زیادی به آن‌ها پیدا کنید. این اتصالات از مواد فلزی،آلومینیومی، پلاستیکی و پلیمری ساخته شده و جنس فلزی آن یک آهن با لایه کروم و برنجی است.

انواع اتصالات پنوماتیک

این اتصالات بسته به سبکی که در داخل سیستم پنوماتیک مورد استفاده قرار می‌گیرند، به دسته‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شوند. سه دسته پر استفاده از اتصالات پنوماتیک شامل این موارد هستند:

 • زانو پنوماتیک
 • مستقیم پنوماتیک
 • رابط پنوماتیک
 • سه راهی پنوماتیک
 • فیتینگ پنوماتیک

 

 • اتصالات L: این اتصالات با زاویه 90 درجه استفاده می‌شوند و به آن‌ها اتصالات زانویی هم گفته می‌شود. معمولا شلنگ‌ها توسط اتصالات زاویه‌دار به هم متصل شده تا جهت درستی پیدا کنند. علاوه بر کاربردی بودن این لوله‌ها، فضای کمی را اشغال کرده و با لوله‌های نایلونی سازگاری زیادی دارند.
 • اتصالات مستقیم: اتصالات مستقیم با مواد و قطرهای مختلفی ساخته می‌شوند تا بتوانند پاسخ گوی نیاز انواع سیستم‌های پنوماتیک باشند. در این اتصالات یک جهت مستقیما به سیستم متصل شده و سمت دیگر به لوله یا شلنگ وصل خواهد شد. برای محکم کردن اتصالات مستقیم هم از پیچ و مهره استفاده می‌کنند.
 • اتصالات T: از این اتصالات جهت کنترل فشار یک سیستم استفاده می‌کنند. اتصالات تی دارای چند شاخه بوده و می‌تواند قطعات را به صورت سه جانبه در کنار هم قرار دهد. نصب اتصالات T بسیار راحت است و به ابزار خاصی برای آن نیاز نخواهید داشت.
 • تبدیل شیلنگ پنوماتیک: برای اتصال دو عدد شیلنگ پنوماتیک به یکدیگر.
 • سه راهی پنوماتیک: برای اتصال سه عدد شلنگ پنوماتیک به یکدیگر.
 • رابط پنوماتیک: مخصوص اتصال شیلنگ های پنوماتیک

اتصالات پنوماتیک CBC:

تهرانی مارکت نمایندگی فروش اتصالات پموماتیک CBC آماده تامین محصول مورد نیاز شما عزیزانمی باشد.

اتصالات CBC موجود:

اتصالات پنوماتیک cbc
اتصالات پلاستیکی آبی و نارنجی cbc
اتصالات برنجی آبی و نارنجی cbc
اتصالات فلزی cbc

اتصال پنوماتیک یونیت دندان پزشکی

اتصالات پنوماتک یونیت دندان پزشکی با توجه به اهمیت این واحد در مطب های دندان پزشکی از اهمیت بالایی برخوردار است، لذا جهت تهیه اتصالات یونیت دندان پزشکی با کیفیت با کارشناسان تهرانی مارکت ارتباط برقرار نمایید.

قیمت اتصالات پنوماتیک

جهت خرید اتصالات پنوماتیک با قیمت مناسب و مشاوره جهت خرید آن‌ها، می‌توانید با کارشناسان فروش تهرانی مارکت تماس حاصل فرمائید تا راهنمایی‌های لازم خدمت شما ارائه شود.

راهنمای انتخاب اتصالات پنوماتیک

اتصالات پنوماتیک، قطعاتی هستند که برای اتصال بخشهای لوله و شیلنگ در سیستمهای پنوماتیک استفاده می شوند. در مقایسه با اتصالات هیدرولیکی، اتصال پنوماتیک معمولاً با مهر و موم محکم تر و فشار مورد نیاز کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. اتصالات پنوماتیک بر اساس نوع اتصال و عملکردی که انجام می دهد، از هم متمایز می شوند.

چگونه اتصال پنوماتیک صحیح را انتخاب کنیم

نحوه اتصالات پنوماتیک

اتصالات فیتینگ پنوماتیک در هر نوع سیستم گاز تحت فشار، برای اتصال بخشهای لوله یا شیلنگ مورد نیاز است. این اتصالات به طور معمول مهر و موم محکم تری دارند و تحت فشار کمتری نسبت به اتصالات هیدرولیکی هستند.

توصیه می‌کنیم از اتصالاتی استفاده کنید که افت فشار قابل توجهی ایجاد نکند. برای مثال در صورتی که امکان نصب اتصالات مسقیم وجود دارد، از اتصالات زانویی استفاده نکنید. زیرا که باعث کاهش فشار غیرضروری خواهد شد.

اگرچه اتصالات، جزئیاتی از طراحی کلی سیستم پنوماتیک را نشان می‌دهند، اما شاید از همه عناصر مهمترین باشند. اتصالات فیتینگی پنوماتیک، تمام اجزای اصلی سیستم پنوماتیک را به هم متصل می کند؛ بنابراین می تواند تأثیر عمده ای در کارایی، ایمنی و مصرف انرژی کل سیستم داشته باشد.

اتصال پنوماتیک در بسیاری از محیط های صنعتی و اتوماسیون امروزی مورد استفاده قرار می گیرد و به طور فزاینده ای گزینه های گسترده ای برای انتخاب اجزای آن وجود دارد. بنابراین دانستن چگونگی انتخاب اتصالات پنوماتیک کاملاً متناسب با مواد، کاربرد و محیط آن است.

 • محیط خاصی که تجهیزات شما در آن کار می کنند
 • فشار هوا یا مشخصات PSI مورد نیاز تجهیزات شما
 • هرگونه تأییدیه ای که ممکن است برای تجهیزات و اجزای آن مورد نیاز باشد
 • مواد (مواد) که اتصالات شما باید از آنها ساخته شود
 • نوع و اندازه لوله مورد نیاز شما
 • نوع و اندازه نخ مورد نیاز اتصالات شما
 • سایز قطعات اتصال پنوماتیک: مورد مهمی که توجه زیادی به آن می شود، تعییر سایز اتصالات پنوماتیک است. برای اطلاع و انتخاب درست این اتصالات، حتما با متخصصین تهرانی مارکت تماس بگیرید.

قیمت اتصالات فیتینگ پنوماتیک

برای اطلاع از قیمت انواع اتصالات پنوماتیک، با مشاورین تهرانی مارکت تماس بگیرید تا بتوانید خرید تضمین شده با مناسب ترین قیمت داشته باشید. فروشگاه تهرانی مارکت تا اکنون با ارائه قیمت های منصفانه توانسته است، سهم زیادی از خرید اینترنتی اتصالات پنوماتیک را به خود اختصاص دهد. از آنجا که بازار دارای نوسانات زیادی است، برای اطلاع از قیمت اتصالات پنوماتیک با مشاورین تهرانی مارکت تماس بگیرید.

انواع اتصالات پنوماتیک از لحاظ جنس مواد اولیه

اتصالات آلومینیومی پنوماتیک

اتصالات آلومینیومی پنوماتیک معمولاً برای کاربردهای فشار کم و چگالی کم استفاده می شود که مقاومت کششی کم این اتصالات مورد توجه قرار نمی‌گیرد. آلومینیوم سبک است و اغلب به دلیل مقاومت در برابر خوردگی انتخاب می شود، اما می تواند با سایر فلزات آلیاژ شود و مقاومت و چگالی آن افزایش یابد.

اتصالات برنجی پنوماتیک 

برنج در برابر خوردگی مقاوم است و به دلیل عملکرد عالی و ماشینکاری راحت، برای ساخت اتصال پنوماتیک برنجی انتخاب می شود.

اتصالات فولاد ضد زنگ و استیل

اگرچه فولاد به طور معمول گران تر است، اما فولاد ضد زنگ با دوام و مقاومت فولاد معمولی از مقاومت در برابر خوردگی و شیمیایی بسیار خوبی برخوردار است.

اتصالات پلاستیکی پنوماتیک 

پلی پروپیلن یک گرمانرم است که به طور گسترده ای برای قطعات  اتصال پنوماتیک پلاستیکی استفاده می شود، زیرا دارای دوام بالا، قیمت پایین و سازگاری بالا با مواد دیگر است. این نشان دهنده مقاومت دو محوری عالی، جریان سرما و افزایش عملکرد است. با خیال راحت می تواند برای کاربرد در مناطق در معرض هوا استفاده شود، زیرا در برابر شرایط جوی، ازن و اشعه ماورا بنفش مقاوم است.

اتصالات کامپوزیت

کامپوزیت ها اتصالات ساخته شده از ترکیبات مختلف مواد مانند کربن، گرافیت و فایبرگلاس هستند. این مواد همچنین در کاربردهایی که به مقاومت شیمیایی بالا و دمای بالا نیاز دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. آنها دارای نقطه ذوب بالا و همچنین هدایت گرمایی و الکتریکی کم هستند.

انواع اتصالات پنوماتیک بر اساس نوع اتصال

اتصال پنوماتیک مستقیم

اتصالات پنوماتیک مستقیم

در اتصالات مستقیم پنوماتیک یا همان کوپلینگ نری و مادگی، یک طرف آن به شیلنگ یا لوله وصل می‌شود و طرف دیگر آن به تجهیزات سیستم پنوماتیک متصل می‌شود. آنها معمولاً شیارهای داخلی در قسمتهای بیرونی (نر) یا داخلی (مادگی) دارند تا به اتصالات را وصل شوند و از حفظ و آزاد سازی عالی شیلنگ اطمینان حاصل کنند.

اتصال پنوماتیک زانویی یا L شکل

اتصالات پنوماتیک L شکل

اتصالات زانویی به شما امکان می دهد، جهت جریان را از زوایای مختلف تغییر دهید. این اتصالات معمولا با زاویه 90 درجه طراحی و تولید می شوند. آنها همچنین دارای سوراخ های شش ضلعی داخلی هستند تا توانایی نصب اتصالات را در یک فضای باریک فراهم کنند.

اتصال پنوماتیک سه راهی یا T شکل

اتصالات پنوماتیک T شکل

اتصالات پنوماتیک سه راهی بخش های جریان را از طریق یک تقاطع T شکل به یکدیگر متصل می کنند، در نتیجه باعث می شود جریان سیال یا ترکیب شود و یا از هم جدا شود. از این اتصالات فقط برای مایعاتی مانند هوا و آب استفاده می شود.


برای مشاهده اتصالات پنوماتیک فلزی وارد شوید.


خرید اتصالات پنوماتیک

چنانچه برای انتخاب اتصالات پنوماتیک و خرید تجهیزات دیگر نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید درخواست خود را با متخصصین با تجربه ما در تهرانی مارکت مطرح کنید تا اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهیم. تمامی کالاهای فروشگاه تهرانی مارکت از معتبرترین برندهای داخلی و خارجی بوده و با کیفیت عالی خدمت شما ارائه می‌گردند.

تهرانی مارکت برای فروش محصولات پنوماتیکی، شیلنگ های پنوماتیک و اتصالات آنها را با بهترین متریال در اختیار کاربران خود قرار داده است. برای ایجاد سهولت در خرید اتصالات پنوماتیک، شما می‌توانید با مشاورین ما ارتباط برقرار کنید. ما مناسب ترین قیمت اتصالات پنوماتیک را به شما پیشنهاد می‌کنیم؛ کافیست برای خرید اینترنتی اتصالات پنوماتیک با شماره های زیر تماس بگیرید.

02133918749

02133918748

09124484734

سوالات متداول

اتصال پنوماتیک چیست؟

به انواع اتصال دهنده هایی که برای اتصال اجزا یا دستگاه ها در یک سیستم پنوماتیک و تحت فشار هوا استفاده می شود، اتصال پنوماتیک می گویند.

اتصالات پنوماتیک به چه چیزهایی متصل می شوند؟

اتصالات را می توان به طیف نسبتاً گسترده ای از انواع مجاری و دستگاه ها از جمله شیلنگ و لوله در نقاط مختلف اطراف سیستم های مجهز به هوا متصل کرد. بهترین اتصالات پنوماتیک برای کاربرد و محیط کار مورد نظر شما، به فشارهای عملیاتی که سیستم در آن کار می کند، بستگی دارد. با این حال هنگام انتخاب نوع اتصالات مهم است که به نوع مجرایی که هوای فشرده را از دو طرف اتصالات مورد نظر، وارد می‌شود، توجه داشته باشید.

چگونه اتصالات پنوماتیک صحیح را انتخاب کنیم

توصیه می‌کنیم از اتصالاتی استفاده کنید که افت فشار قابل توجهی ایجاد نکند. برای مثال در صورتی که امکان نصب اتصالات مسقیم وجود دارد، از اتصالات زانویی استفاده نکنید. زیرا که باعث کاهش فشار غیرضروری خواهد شد. برای راهنمایی های بیشتر وارد فروشگاه تهرانی مارکت شوید و با مشاورین متخصص تماس بگیرید.