بلاگ

مراحل عیب یابی سیستم هیدرولیکی

حتما برای شما پیش آمده است که سیستم هیدرولیک خراب شده و کار شما متوقف شده است. آیا تا به حال از شما خواسته شده که یک سیستم هیدرولیکی را عیب یابی کنید؟ هنگام تشخیص و عیب یابی سیستم هیدرلیک، باید از دستورالعمل ها و اصول اولیه پیروی کنید. نکاتی وجود دارد که می تواند روند عیب یابی را تسریع کرده و به عملکرد مجدد سیستم هیدرولیک شما کمک کند. بنابراین برای تشخیص موثر مشکل سیستم هیدرولیک، باید از 5 مرحله زیر استفاده کنید.

1. مسئله را شناسایی کنید

قدم اول برای عیب یابی سیستم هیدرولیک، شناسایی مشکل است. بیشتر مسائل هیدرولیکی را می توان به دو دسته تقسیم کرد: فشار و حجم.

مسئله فشار مسئله ای است که فشار به اندازه کافی برای کارکرد صحیح دستگاه بالا نمی رود. به عنوان مثال، ممکن است برای پرس یک ماشین 3000 قطعه در هر اینچ مربع (psi) برای ماشینکاری قطعه یا فشرده سازی یک صفحه لازم باشد، اما فشار فقط به 2000 psi می رسد.

اگر مسئله مربوط به سرعت باشد، به احتمال زیاد یک مشکل در حجم وجود دارد. این بدان معنی است که یا پمپ روغن مورد نیاز را تحویل نمی دهد یا در جایی از سیستم نشتی وجود دارد.

به خاطر داشته باشید که مشکل همان علت نیست. به عنوان مثال، ممکن است نشتی در نزدیکی پمپ پیدا کنید. علت آن می تواند نشتی یک شلنگ هیدرولیکی باشد، یا می تواند یک اتصال خراب در پمپ باشد. با این حال، تا وقتی که متوجه نشوید مشکل چیست، نمی توانید علت آن را تعیین کنید.

2. اطلاعات جمع آوری کنید

پس از شناسایی نوع مشکل، مرحله بعدی جمع آوری اطلاعات است. به احتمال زیاد وقتی به سیستم هیدرولیکی خراب برخورد می کنید، برخی کارها و اقدامات قبلاً انجام شده است. این اقدامات می تواند شامل تنظیمات فشار، تنظیمات الکتریکی یا تعویض قطعات باشد. باید این سوال را بپرسید که آیا تنظیمات فشار یا الکتریکی انجام شده است؟ آیا قطعات هیدرولیکی تغییر کرده است؟

در صورت تغییر قطعات، مهم است که بدانید آیا اجزای جدید دارای شماره قطعه دقیق به عنوان اجزای تعویض شده هستند. تفاوت یک عدد یا یک حرف در شماره قطعه، ممکن است مطابق انتظار عمل نکند.

برای ارزیابی سطح روغن، وضعیت فیلتر، نشتی، شرایط اتصال پمپ و … باید در این فرآیند بررسی های بصری انجام شود. همچنین برای بررسی میزان تمیزی روغن، آخرین گزارش تجزیه و تحلیل روغن را بخواهید.

اپراتورهای دستگاه می توانند بهترین اطلاعات را در مورد آنچه اتفاق می افتد ارائه دهند. اپراتور از صدا و عملکرد دستگاه اطلاع دارد.

3. شماتیک را مرور کنید

بهترین زمانهایی که برای عیب یابی صرف خواهید کرد، خواندن و ردیابی شماتیک هیدرولیکی است. شماتیک هیدرولیکی رابطه بین قطعات و اجزای مختلف سیستم هیدرولیک را نشان می دهد. با پیروی از خطوط مربوط به شماتیک، اغلب می توانید مشکل را قبل از تغییر قسمت اول پیدا کنید.

شماتیک هیدرولیک

4. عیب یابی و تنظیمات سیستم

بعد از اینکه مشکل را شناسایی کردید، اطلاعات را جمع آوری و برنامه را مرور کردید، باید بررسی کنید که فشارهای سیستم به درستی تنظیم شده است. این شامل جبران کننده پمپ، شیر تسکین دهنده ، دریچه های کاهش فشار و سایر شیرهای کنترل فشار در سیستم است. همچنین اطمینان حاصل کنید که همه باتری ها از قبل با نیتروژن خشک شارژ می شوند. در بسیاری از مواقع می توان با تنظیم فشارها به سطح مناسب، مسئله را حل کرد.

پس از تنظیم فشارها، بررسی دما در کل سیستم را انجام دهید تا تأیید کنید که هیچ نشتی بیش از حد رخ نداده است. این کار را می توان با دماسنج مادون قرمز انجام داد. به طور معمول، چندین خط مخزن در سیستم هیدرولیک وجود دارد که باید در دمای محیط باشد. اینها شامل دریچه های تخلیه باتری دستی و اتوماتیک، دریچه های خروج هوا و دریچه های تسکین دهنده استفاده شده با پمپ های جبران کننده فشار هستند.

دماسنج مادون قرمز

خط مکش و تخلیه یک پمپ نیز باید از نظر تولید گرمای بیش از حد بررسی شود. برای ایجاد مرجع مهم است که درجه حرارت خطوط، هنگامی که سیستم به طور معمول کار می کند ثبت شود.

کلید عیب یابی مشکلات فشار، جدا کردن نقاط مختلف در سیستم است. روغن همیشه مسیر کمترین مقاومت را در پیش خواهد گرفت. اگر دستگاه دچار مشکل فشار باشد، به احتمال زیاد روغن در سیستم مسیر بیشتری طی می کند.

5. چک لیست قابل اطمینان تهیه کنید

وقتی مسئله حل شد، کاری که باید انجام شود تهیه لیست بررسی قابلیت اطمینان در سیستم است.

این لیست باید شامل قرائت فشار و دما، شرایط فیلتر و تنفس، تمیزی روغن، وضعیت شیلنگ ها و گیره ها، قرائت جریان در موتور الکتریکی، ولتاژ شیرهای تنظیم کننده و … باشد. این بررسی ها باید به طور منظم انجام شود تا از توقف برنامه ریزی نشده جلوگیری شود. اطلاعات ثبت شده ابزاری مفید در هنگام بروز مشکلات هیدرولیکی در آینده خواهد بود.

عیب یابی سیستم هیدرولیک

عیب یابی سیستم هیدرولیک هیدرولیک یک مرحله به مرحله است. با دنبال کردن پنج مرحله در این مقاله، می توانید به یک عیب یاب هیدرولیکی تبدیل شوید. عیب یابی موثر سیستم های هیدرولیکی شما ترکیبی از مهارت و تجربه را می طلبد. با این حال ، صرف وقت برای شناسایی صحیح مسئله ، جمع آوری اطلاعات صحیح ، مطالعه شماتیک و پرسیدن سوالات فراوان می تواند روند کار را تسریع کند. هرچه مهارت عیب یاب بیشتر باشد، سریعتر مشکل برطرف می شود و احتمال تکرار آن کمتر است.

در صورتی که مشکل سیستم هیدرولیک شما از با تعویض شیلنگ برطرف می شود. پیشنهاد می کنیم برای خرید شیلنگ هیدرولیک، به فروشگاه تهرانی مارکت مرجع فروش انواع شیلنگ هیدرولیک فشار قوی و شیلنگ هیدرولیک نخدار مراجعه کنید.

جهت سفارش شیلنگ هیدرولیک و مشاوره رایگان تماس بگیرید

02133918749

02133918748

09124484734

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *