بلاگ

کوپلینگ نری و مادگی پنوماتیک

سوکت شیلنگ پنوماتیک یکی از انواع مادگی اتصالات مستقیم پنوماتیک است که برای اتصال شیلنگ پنوماتیک به اتصالات سریع پنوماتیک استفاده می‌شود. با وجود اینکه نصب و اتصال کوپلینگ نری و مادگی پنوماتیک آسان است، لازم است دقت کافی داشته باشید. به این صورت که کوپلینگ مادگی پنوماتیک از طرف دنباله داخل شیلنگ فرو می‌رود و با بست محکم می‌شود؛ از طرف دیگر به کوپلینگ نری پنوماتیک وصل می‌شود. سپس برای جداسازی این اتصالات، به راحتی با یک فشار از طرف نری جدا می‌شود.

کوپلینگ نری و مادگی پنوماتیک جزو دسته اتصالات فلزی پنوماتیک است.

مزایای کوپلینگ نری و مادگی پنوماتیک

کوپلینگ اتصال سریع برای انتقال گازها و هوای فشرده در سیستم های پنوماتیک استفاده می شود. این اتصالات سریع و آسان، قطع و وصل می‌شود. این قابلیت باعث شده است تا در موارد نیاز مانند تعویض یا ترمیم، تنها با یک فشار بکشید تا اتصال قطع شود. هم چنین می‌توانید با یک فشار به جلو متصل کنید.

جنس کوپلینگ پنوماتیک اتصال سریع

اتصالات کوپلینگ از مواد اولیه مختلفی ساخته می شوند:

انواع مختلف اتصال پنوماتیک کوپلینگ

  • کوپلینگ میکرو (Micro)
  • کوپلینگ مینی(Mini)
  • کوپلینگ یورو(Euro)
  • کوپلینگ اوریون (Orion)
  • کوپلینگ DN 7.5 (استاندارد آسیایی)

انتخاب اتصالات کوپلینگ پنوماتیک

دو عامل مهمی که در انتخاب کوپلینگ پنوماتیک مناسب تاثیر می گذارد، جریان هوا و اندازه قطر داخلی آنها است. طقطر داخلی همان اندازه اتصال در سمت پلاگین است. قطر بزرگتر منجر به افزایش ظرفیت هوا و اتلاف کمتر انرژی می شود. در این سیستم ها باید شیلنگ شیب نزولی داشته باشند. خروجی اتصالات میتواند قطر کمتری نسبت به نرگی  داشته باشد.

خرید اتصال پنوماتیک کوپلینگ

سوکت پنوماتیک در اندازه های مختلف در تهرانی مارکت قابل مشاهده است. تهرانی مارکت برای فروش محصولات پنوماتیکی، شیلنگ پنوماتیک و اتصالات آنها را با بهترین متریال در اختیار کاربران خود قرار داده است. برای ایجاد سهولت در خرید اتصالات پنوماتیک، شما می‌توانید با مشاورین ما ارتباط برقرار کنید. ما مناسب ترین قیمت اتصالات پنوماتیک را به شما پیشنهاد می‌کنیم؛ کافیست برای خرید اینترنتی اتصالات پنوماتیک با شماره های زیر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *